Şevki Yılmaz, Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'i ziyaret etti

İlahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz, Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'i ziyaret etti. Hamas'ın siyasi büro şefi İsmail Heniyye ziyaretinden sonra Meşal'le görüşen Yılmaz, ziyareti sosyal medya hesabından duyurdu.

Türkiye'ye ziyarette bulunan Hamas'ın üst düzey liderleri Dolmabahçe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmüşlerdi. Görüşmenin yankıları devam ederken İlahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz da Hamas üst düzey yöneticileriyle görüşmelerine devam ediyor.

Son olarak Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'i ziyaret eden Yılmaz, görüşmede Meşal'in şahsında şanlı direnişi dolayısıyla Gazze halkına, Hamas ve İzettin Kassam Tugaylarına tebrik ve dualarını iletti.

Ziyaret sırasında, Gazze'de yaşanan son gelişmeler ve Hamas'ın direnişi üzerine istişarelerde bulunuldu.

Türkiye'nin bölgedeki rolü ve yapılması gerekenler konusunda fikir alışverişinde bulunulan görüşmeye, Hamas'ın üst düzey yöneticileri de katılım gösterdi.

Ziyarette, Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz de hazır bulundu.

ŞEVKİ YILMAZ: MEŞAL KARDEŞİMİZİN ŞEHADET AŞKINA HAYRAN KALDIK

X hesabında ziyereti değerlendiren Yılmaz, "Beyt'ul Mukaddes'in muhafızları, Filistin’in kahraman Mücahid halkının yüzakı Hamas'ımızın Siyasi Lideri Halid Meşal kardeşimizi ziyaret ettik. İman, cesaret, sabır ve şehadet aşkına hayran kaldık! Ve İzrail’in yakında tarihten silineceğine bir kere daha iman ettik Elhamdulillah" ifadlerini kullandı.

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.