Şevki Yılmaz: Papa isterse savaşı durdurur!

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Milli İrade Platformu tarafından Konak Meydanı'nda düzenlenen Filistin'e destek mitingine katılan ilahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu! Mitingte konuşma yapan Yıılmaz'ın bir sözü vardı ki hayli dikkat çekiciydi!

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz da İsrail'in Gazze'ye olan saldırısını kınadı.

''PAPA'YI BİLE ELE GEÇİRMİŞ SİYONİSTLER''

Papa'nın yaşananlara karşı sessiz kaldığını belirten Yılmaz, "Dünya şu anda Roma merkezli ve Papa'ya bağlı. Neden konuşmuyorsun? Papa. İstesin bir cümle ile savaşı durdurur. Ama o da bir Yahudi. Papayı bile ele geçirmiş siyonistler. Ülkelerin başkanlarını kendilerinden yapmışlar." ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Yılmaz; ''Türkiye'deki darbeler hep İsrail'in aleyhine olduğumuz için yapıldı.
12 Eylül darbesi Erbakan hocamın Filistin'i savunmasından İsrail'i telin ettiği için yapıldı.
Ne günler kaybettik. O dönemde Savaş Sanayi kurulsaydı Bugün Amerika konuşabilir miydi?
Konya'da Kudüs mitinginden 5 gün sonra 12 Eylül darbesi yapıldı. Ne için yapıldı?

28 Şubat'ta İsrail aleyhinde bnerede Ankara Sincan'da ve bir darbe daha yaptılar.
15 Temmuz... 15 Temmuz'da Bu işi siz durdurdunuz artık İsrail için nöbette olan bir Ordu yok maşalar gitti Paşalar geldi 15 Temmuz bu işin dönemecidir İsrail'in ecelinin geldiğinin kararıdır.

15 Temmuz'da işler değişti Ne oldu 300 sene ordunun milleti vardı ordunun Devleti vardı
Şimdi milletin ordusu var devletin ordusu var
ilk defa 300 senedir milli Devletin Milletin ordusunu nöbeti geldi.
Kork İsrail! Başkomutan Tayyip Erdoğan'dan Emir bekliyoruz!!!''

Yılmaz'ın dikkat çeken sözlerinden birisi de, ''İzmir'e gavur diyen gavurlar utansın! Tarih boyunca İslam'ın yanında olan İzmir!'' ifadeleri oldu.

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.