Şevki Yılmaz'dan seçim öncesi tarihi perspektiften önemli uyarı ve hatırlatmalar

Milli Görüş hareketinin etkili isimlerinden, 20. Dönem Rize Milletvekili ve Rize eski belediye başkanlarından ilahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Yılmaz, yazısında 'Cumhur İttifakı adaylarına sahip çıkma' çağrısında bulundu.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine 48 saatten az bir süre kaldı.

Milli Görüş hareketinin önemli isimlerinden Şevki Yılmazyerel seçimlere dair değerlendirmelerini okurlarıyla paylaştı.

31 Mart Rumi 1325'te Cennetmekan Abdulhamid Han'ın hâledilmesi hadisesini hatırlatan Yılmaz, o gün Müslümanları başsız bırakan Siyon-Haç ittifakının bugün de aynı motivasyonla faaliyetlerini yürüttüğünü kaydetti.

Yılmaz, 31 Mart kanlı darbesini savunanların karşısında Abdülhamid'in mirasını hıfz ederek Müslüman aleminin dirilişi için mücadele eden Menderes, Erbakan ve Özal merhumları da andı.

 

Yakın siyasi tarihimizden günümüze nazar eden Yılmaz "Şimdi Haç-Siyon ve yerli işbirlikçi Şeytanlarıyla aksatılmadan devam eden bu büyük Milli Mücadele Erbakan Hocamın özenle yetiştirdiğine ve koruduğuna şahid olduğumuz talebesi Receb Tayyib Erdoğan Reisicumhurumuzun omuzlarına yüklenmiştir!" dedi.

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a atılan ''Filistin’e ihanet etti' iftirasına da değindi. Yılmaz, Erdoğan'ı bu devrin 'Abdülhamid’i Menderes’i, Özal’ı Ve Erbakan’ı' olarak niteleyerek "Tüm Emperyalist ülkelerin İsrail’in etrafında birleşerek saldırdıkları İşgal altındaki Filistin’in yiğit insanlarının özellikle Kassam Tugaylarının direnişinde ve zaferinde en büyük pay ve en büyük destek Türkiye’miz ve O’nun lideri Tayyib Erdoğan kardeşimizindir" dedi.

Yılmaz, '31 Mart akşamı darbecileri ve şakşakçılarını asla sevindirmeyeceğiz' dedi ve tarihin tekerrür etmemesi için önemli uyarılarda bulundu:

"İktidara geldiğinde Afrika’da canavarların acımasız sömürüsüne terkedilmiş onlarca koloni devletçiklerde Türkiye’mizin sadece ilgisiz formalite 13 Elçiliği varken bu sayıyı 53 Ülke sayısına çıkaran, Maarif Okullarımızı açtıran, Ticaret Hacmimizde devasa artışlarla rekorlar kırdıran, Libya, Sudan ve Somali gibi Ülkelere Ordumuzun Üstlerini kurduran, Filistin’i ve Mukaddes Kudüs davasını İktidara geldiği günden beri her yerde ve her şartta çekinmeden destekleyen, Gazze Şehrini Hastahaneleriyle, Köprüleriyle tünelleriyle yollarıyla yeniden İmar etme mücadelesi veren Tayyıb Erdoğan’a dil uzatmak ve 31 Mart Siyonist darbe Mantığıyla İktidarını yıkmaya çalışmak ve bu şer odaklara alet olmak insafsızlık ve vicdansızlıktır!"

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.