Irkçılık, Particilik vb. körlükten ve her türlü manevi kirlerden temizlenmek için fırsat Ayı Ramazan!

Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim Ana Yasamıza kavuştuğumuz Evveli Rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş ayı Ramazanı Şerif ayımıza yine içimiz dilhun giriyoruz! Yine İşgal! Yine kan! Yine gözyaşı! Yine feryat ile girmenin burukluğunu yaşıyoruz!

Tam yüz Yıllık Filistin Devletimizi, Yeryüzünün en korkak, en kalleş ve en nankör Kavmi Siyonist İzrail Şeytanının tüm emperyalist haçlı devletlerle birlikte İşgali sonucu Milyonlarca Muhacir, yüzbinlerce Şehid ve Gaziler bölüğü ve Kudüs Şerifimizin Kahraman Muhafızları beyinleri, yönetimleri, Petrol vb.. tüm maddi imkanları işgal edilmiş gafil 2 Milyar Müslüman toplumundan kıyam bekliyor! Diriliş bekliyorlar! Dirlik ve birlik bekliyorlar! Maddi ve Manevi destek bekliyorlar!

1865 tarihinden beri tam 159 yıldır Emperyalist zalim Çin Devleti tarafından canları, malları ve namusları işgal altında Türklerin Diyarı manasına gelen Türkistan Devletimizde aynı Filistin gibi Milyonlarca Muhacir, yüzbinlerce Şehid ve Gaziler bölüğü beyinleri, yönetimleri, Petrol vb.. tüm maddi imkânları işgal edilmiş gafil 2 Milyar Müslüman toplumundan kıyam bekliyorlar! Diriliş bekliyorlar! Dirlik ve birlik bekliyorlar! Maddi ve Manevi destek bekliyorlar!

Biz, Allah’ımızın “Sağlığınız yerindeyse ve Seferde değilseniz Ramazan Ayında Farz olan Orucu tutun!” emrine İmanımızın gereği uyuyoruz! Ama her Ramazanı Şerif Ayında sadece Otuz gün gündüz Oruç tutarken her sene, her ay, her gün ve her gece susuzluktan ve yiyeceksizlikten oruç tutarcasına ölüme mahkum edilen Asya’da, Afrika’da, Irak’ta Suriye’de ve Filistin’de Milyonların aç ve susuz mazlumların yaşadığı bir Dünya’da bu Rahmet Mağfiret ve Af Ayı Ramazanı Şerif’i fırsat bilerek Müslümanların İslam ilacıyla birleşmesi, dayanışması, yardımlaşması ve kucaklaşması zamanı hala gelmedi mi?

“Biz birbirimizi yemezsek bizi kimse yiyemez ve yenemez” gerçeğini görmemize engel Irkçılık, Particilik, Mezhepçilik vb.. körlükten ve manevi kirlerden temizlenmek için bu Rahmet Mağfiret ve Af Ayı Ramazanı Şerif’i fırsat bilerek Müslümanların birleşmesi, dayanışması, yardımlaşması ve kucaklaşması zamanı hala gelmedi mi?

Kul hakları hariç, bütün günahlarımızın affedildiği Ramazanı Şerif ayında; “Nice oruç tutanlar var ki, oruçlarından payları açlık ve susuzluktur. Ve yine nice ayakta duranlar / namaz kılanlar var ki, namazından elde ettiği şey yorgunluktur.” Hadis-i Şerif’indeki af ve merhamet dışı kalanlardan olmamak için bu Rahmet Mağfiret ve Af Ayı Ramazanı Şerif’i fırsat bilerek Müslümanların İslam İlacıyla birleşmesi, dayanışması, yardımlaşması ve kucaklaşması zamanı hala gelmedi mi?

Her geçen gün tarihi engin mirasımızdan, İslami Medeniyetimizden, insani ahlaki değerlerimizden, dürüstlük, doğruluk, sadakat, merhamet ve kardeşlik erdemlerimizden uzaklaşmakta olan toplumumuzun ve namazsız, oruçsuz, sevgisiz, saygısız, alkolik, uyuşturucu bağımlısı zavallı nesillerin kurtuluşu için bu Rahmet Mağfiret ve Af Ayı Ramazanı Şerif’i fırsat bilerek Müslümanların İslam İlacıyla birleşmesi, dayanışması, yardımlaşması ve kucaklaşması zamanı hala gelmedi mi?

Faiz, fuhuş ve kumar belasının, karaborsanın, enflasyon düzenbazlığının ve ticari ahlaksızlığın sebep olduğu açlık, sefalet, işsizlik ve pahalılıktan canına tak diyen halkların kurtuluşu adına İslami İktisadi Adil Düzene ve Ekonomik Reçetelere dönebilmemiz için bu Rahmet, Mağfiret ve Af Ayı Ramazanı Şerif’i fırsat bilerek Müslümanların İslam İlacıyla birleşmesi, dayanışması, yardımlaşması ve kucaklaşması zamanı hâlâ gelmedi mi?

Allah’ım! Müslümanların birleşmesini, dayanışmasını, yardımlaşmasını ve kucaklaşmasını sağlayacak tek ilaç değişmez ve değiştirilemez Ana Yasamız ve Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim’i okumayı, Resulünün Önderliğine ve Öğretmenliğinde anlamayı ve İslami İlkeleri severek yaşamayı biz Müslüman kullarına bu Ramazanı Şerif ayında acilen lütfeyle! Amiin.

Allah’ım! Yer’den yiyenleri en sonunda yerin yiyeceğini unutmadan tüm yeryüzü mazlumlara biçarelere, yoksullara yolda kalmışlara, evsizlere Depremzedelere mağdur ve mazlumlara Mali sorumluklarımızı yerine getirerek oruçlarımızı tutmamızı ihsan buyur! Amiin.

“Allah’ım, Sen affedicisin! Kerimsin, cömertsin merhametlisin Ve Affı, bağışlamayı seversin bizi, can Ana babamızı ve tüm müminleri affeyle!” dualarıyla oruçlarımızı açabilmeyi, zekâtlarımızı ve diğer hayırlarımızı tüm mağdur ve mazlumlara gönülden severek cömertçe verebilmeyi ihsan buyur!

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın, Osmanlıcamızın özgürlüğü, tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız ve Kur’an Ayımız Ramazan-ı Şerif’imiz mübarek olsun.

Selam sevgi ve duayla.

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.