Siyonist mihrakları çatlatacak bayrama doğru!

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd, Eşsiz Önderimiz, Sevgili Resulümüz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Resul Efendilerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Hocalarımıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

KIymetli kardeşlerim mübarek Ramazan Bayramınızı can-ı gönülden tebrik ediyor, 2014 yılında kaleme aldığımız ''Siyonist Çatı’yı çatlatacak bayrama doğru!'' yazımızı revize ederek ilginize arzediyoruz.

Siyonist mihrakları çatlatacak bayrama doğru!

Yaratıcımız, yaşatıcımız ve yöneticimiz Allah’ın emrine uyarak oruç tutmak ne güzel bir sevgi, aşk ve kulluk tablosudur.
Yaratılanın Yaratıcısına kayıtsız, şartsız saygı ve teslimiyeti ne güzeldir.
Yolculuk veya hastalık gibi önemli bir mazereti, olduğu için içleri acıyarak oruç tutamayanlar da aynı bayramı bizimle birlikte kutluyorlar
Çünkü “Müminin niyeti, amelinden hayırlıdır”
Dünya’da hiçbir insani güç ve kuvvet, fertleri ve toplumları değil bir ay, bir dakika bile oruç tutturamaz!
Ramazan’da oruçlarımıza başlarken sevinçli, veda ederken hüzünlü bir toplumu hangi silahlı güç ve rejim oluşturabilir?

İslam, müntesipleri olan biz mü'minleri her sene bir ay toplu namazlarımız, oruçlarımız, akraba ve dost ziyaretlerimiz ve hayırlarımızla nefsi, bedeni, ahlaki, mali ve sosyal eğitim ve terbiye kampına alarak tedavi eden eşi ve benzeri olmayan mükemmel bir din.

Şimdi bu bir aylık tatbiki eğitim bizlere nefsimizi, aklımızı, irademizi sadece Allah’a emanet etme dönemi bayramına döndürmeli! Yeniden doğuşumuzu ve yeni bir İslami hayata geçişimizi sağlamalı!
Mübarek Ramazan ayına inşAllah hak ettiğimiz bu bayramla, veda ederken, namaz, zekât, merhamet, cömertlik, kardeşlik ve güzel ahlak gibi uhrevi kazanımlara asla veda etmemeliyiz.
Rahmani yolu bırakıp şeytani yollarda rezil ve zelil duruma düşmemeliyiz!

Bu yolların en tehlikelisi olan yalan, iftira şantaj, faiz, içki, sigara, kumar ve zina, gibi zulüm pisliklerine nefsimizi asla alet etmemeliyiz.
Başta ana baba olmak üzere, evlat, eş, iş, akraba, komşu hakları gibi diğer kul haklarına saygı ve sevgiye veda etmemeliyiz!
Bayram günlerimizi akrabalarımızla birlikte ziyaretlerle geçirmeliyiz.
''İnanç turizmi'' tezgâhıyla bayram günlerini otellerde geçirme gaflet ve cehaletine asla düşmemeliyiz.
Sıla-ı Rahim (merhamet buluşturması) olan ana baba ve akraba ziyaretinin Hac ve Umre ziyareti sevabından üstün olduğunu unutmamalıyız.

Çünkü ana hayat yasamız Kur’an-ı Kerim, akraba komşuluk, dost ve kardeşlik bağlarını koparmalarının toplum ve devletlerin ahlaki değerleri kaybederek, nasıl yıkılıp, yok edildiklerinden bahseder! Ramazan’a veda ederken, teravihlerde omuz omuza aynı safta beraber olduğumuz gerçek mümin kardeşlerimize veda etmemeliyiz.

Namaz, oruç ve diğer inançlarımızla alay eden örtümüzün ve medeniyetimizin düşmanlarının safına geçmemeliyiz!
Allah’a kulluğu; nefis ve şeytan; dağın sarp yokuşlarına tırmanış gibi zor gösterir.
Kendisine köleliği ise, düz ovada yürüyormuş gibi sözde kolaylaştırır. “Ve insana doğru ile yanlışı birbirinden ayırt etme yeteneği bahşederek ve hakikati apaçık ortaya koyan ayetler göndererek, cennete ve cehenneme giden iki yolu göstermedik mi? Fakat o mal ve makamlarına güvenen güç sahipleri, kendisini gerçek makamlara iletecek sarp yokuşu (nefis, gurur ve şeytan engellerini) tırmanmak için çaba harcamadı. Nedir ve nasıl aşılır bu sarp yokuş, bilir misin? Köleleri özgürlüklerine kavuşturarak; insanın boynuna geçirilmiş sosyal, siyasal, kültürel, ekonomik... her türlü tutsaklık ve sömürü zincirini kırıp atarak; servet, güç, makam, şöhret ve benzeri yüzlerce varlığın kulu kölesi olan insanları bir tek Allah’a kulluğa çağırarak, insanları nefis şeytan ve yandaşlarının boyunduruklarından kurtararak! Ya da, açlığın yaygın olduğu zamanda yedirerek! Dar günde yakınındaki bir yetimi yahut toza toprağa bulanmış çaresiz ve evsiz bir yoksulu doyurup, ev sahibi yaparak! Ve ayrıca, Allah’ın gönderdiği Kur’an’a ve Peygambere iman ederek birbirlerine sabrı ve merhameti öğütleyenler arasında yer alarak! İşte ancak bu sayılan özelliklere sahip olanlar; hesap günü kitapları sağından verilecek dürüst ve erdemli kimselerdir. Gerek sözleri, gerek davranışlarıyla ayetlerimizi inkâr eden ve böylece, o sarp yokuşu aşamayan kimselere gelince, onlar ‘yığınla mal harcamış’ olsalar bile, o gün kitapları solundan verilecek ve sonsuza dek cehennem azabına mahkûm edilecek kimselerdir. Kapıları üzerlerine kilitlenmiş nefes aldırmayan korkunç bir ateş içine!(Beled S.10-20)” ilahi mesajıyla şeytan ve nefislerimizin korkunç oyununu fark etmeliyiz.

Ve o ''sarp yokuşu'' birlikte aşarak cennet ovasında bizi bekleyen sonsuz bayramlarımıza, sadece Allah’a kulluk ilacıyla kavuşmalıyız.
Evet; bu ayetlerin haber verdiği gerçek bayramlara; başta Filistin olmak üzere dünyada sömürülen ezilen tüm halkların manevi ve maddi kurtuluşu için çalışanlar kavuşacaktır.

İnsanların alın terlerini, fikir ve inançlarını tekrar zincirlemek için oluşturulan şeytani tuzak ve düzenlere karşı uyanık olalım ve teyakkuzu elden bırakmayalım inşAllah.
Tekrar bu inanç, duygu ve dileklerimle Ramazan’da Kur’an-ı Kerim’e kavuşma ve Fıtr (Yaratılış gereği hak ve özgürlük mücadelesi veren mazlumlara, nefislerimize ve nesillerimize sahip çıkma) Bayramınızı tebrik ediyorum.

Allah (c.c), kavuşmayı çok arzu ettiğimiz hayırlı, huzurlu, bereketli gerçek bayramlarımızı yakın eylesin!

''Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması,  Mescid-i Aksa’mızın, Osmanlıcamızın özgürlüğü, tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız (ve fıtratımıza, özümüze, aslımıza Yaratılış gayemize dönüş manasında ki Fıtr (Ramazan) Bayramımız mübarek olsun!''
Selam, sevgi ve duayla

 

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.